O stadyum Fenerbahçe'ye nasip olacak

O stadyum Fenerbahçe'ye nasip olacak.16327
  • Giriş : 17.01.2009 / 14:30:00

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kadir Has Stadyumu'nun Kayserispor-Fenerbahçe maçıyla açılacağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü arasında yapılan anlaşma kapsamında yaptırılan Atatürk Spor Kompleksi'ndeki 9 spor tesisinden biri olan Kadir Has Stadyumu'nda Türk futbolunun çekişmeli karşılaşmalarına ev sahipliği yapmak için gün saymaya başladı. Sahip olduğu standartlarla Türkiye"nin en modern ve Avrupa"nın sayılı statlarından biri olacağı ifade edilen tesiste çimleme işlemine Şubat ayının ilk günlerinde başlanacağı bildirildi. 196 bin metrekarelik alanda hizmet verecek ve 32 bin 864 seyirci kapasiteli modern stadyumun Turkcell Süper Ligi'nin 23. haftasında oynanacak olan Kayserispor-Fenerbahçe açılacağı belirtildi.

Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, Kadir Has Stadı'nda alttan ısıtma sistemi dizayn çalışmasının tamamlandığını, Şubat ayı başında ise çimleme çalışmasına geçileceğini söyledi. Kayseri Atatürk Stadyumu'ndaki çimlerin Kadir Has Stadyumu'na tanışacağını anımsatan Özhaseki, Kayserispor-Fenerbahçe maçını yeni statta oynanması için çalışmaların geceli gündüzlü sürdürüldüğünü kaydetti.

Özhaseki, 2 yılı aşan stadyum inşaatıyla ilgili 'inşaatı uzun sürdü' eleştirilere de cevap verdi. İnşaat çalışmalarına yönelik söylemleri 'muhalefet etmek için yapılan eleştiriler' olarak niteleyen Özhaseki, "Bizi eleştiren muhalefet partileri bazı dönemlerde Kayseri Atatürk Stadı'nın ek tribünlerini bile 3-4 yılda ancak tamamlayabildi. Ancak biz kocaman bir tesis inşa ediyoruz. Stat bittiğinde oturup bir keyifli maç seyredildiğinde bugünler unutulur. Her şey iyi olsun diye uğraşıyoruz ama sırf siyaset uğruna eleştiriler yapılıyor. Biz Türk sporuna, futboluna dev bir eser kazandırıyoruz. İnşaat çalışmasındaki aksama müteahhit firmadan kaynaklandı. Havalar soğuk gidence çift vardiya çalışma sistemi teke düştü. Buna rağmen Şubat ayı başında Kadir Has Stadı'nın çim zeminini sermeye başlayacağız. Saha zemini alttan ve tribünler özel sistemlerle ısıtılacak. Böylece, stadyum kış şartlarından etkilenmeyecek. Tribünlerin üstü tamamen kapalı olan stadyumda, sadece çim sahanın üzeri açık kalacak. İnşaat çalışmasında şu anda sorun yok gibi görünüyor. Kayserispor büyük olasılıkla Fenerbahçe maçını yeni statta oynar, diye düşünüyoruz. Bütün gayretlerimiz Kayseri halkı için" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*