O subaylar bakın ilk kimi aramış

O subaylar bakın ilk kimi aramış.5750
  • Giriş : 26.04.2009 / 07:10:00
  • Güncelleme : 26.04.2009 / 00:01:19

Gözaltına alındığı an Küçük; Tolon, CHP'li Mengü'yü aramıştı. Önceki gün gözaltına alınan subaylar kimi aradı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bedrettin Dalan'ın sahibi olduğu İSTEK Vakfı'na ait arazide bulunan cephaneliklerle ilgili gözaltına alınan subayların ilk olarak Ergenekon tutuklusu emekli Albay Levent Göktaş'ın avukatı Serdar Öztürk'ü aradıkları ortaya çıktı.

Çarşamba günü düğmeye basan polis, emekli Deniz Binbaşı Levent Bektaş, Deniz Yarbay Ercan Kireçtepe ve Deniz Yarbay Erme Onat'ı gözaltına aldı. Diğer zanlılar Deniz Yarbay Eren Güney ve Deniz Yarbay Mustafa Turhan Ecevit ise yurt dışı görevinde bulunduklarından gözaltına alınamamıştı. Yurt dışında tatbikatta bulunan Yarbay Güney'in İstanbul'a döndüğü ve Beşiktaş'taki merkez komutanlığında gözaltında bulunduğu öğrenilirken, Yarbay Ecevit'in ise halen yürütülen tatbikat nedeniyle yurda dönmediği bildirildi.

25 metre derinde metal tespiti

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerinin Jandarma ekipleriyle birlikte yürüttüğü kazı çalışmalarına İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapan iki profesör ve bir doçentin de katıldığı öğrenilirken, cephaneliklerin yerinin tespitinde toprağın 25 metre altına kadar metal tespiti yapabilen gelişmiş cihazların kullanıldığı kaydedildi.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*