O.A.'nın avukatı Usta, gazete hakkında suç duyurusunda bulunacak

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

Rahip Andrea Santaro'yu öldürdüğü iddiasıyla dün mahkeme önüne çıkan O.A.'nın avukatı Mahya Usta, gizlilik kararı bulunmasına rağmen, duruşmaki ifadeleri yayınlayan gazete ve muhabiri hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

O.A'nın yaşının küçük olması nedeniyle duruşma içeriğinin hiçbir iletişim aracıyla yayınlanmaması kararı alındığını belirten Usta, "Bu şekilde yayın yasağı bir gazete tarafından ihlal edildi. Gazeteyi tam inceledikten sonra suç duyurusunda bulunacağım. Haklarında dava açılacağını düşünüyorum. Başarılı bir habercilik yaptık diyebilirler ama yaptıkları yanlarına kâr kalmayacak." dedi.

Santaro cinayetiyle ilgili bu gazete için daha önceden de suç duyurusunda bulunduğunu ve haklarında dava açıldığını kaydeden Usta, şöyle konuştu: "Santaro'nun öldüğü tarihlerde yine benim ağzımdan olmadık bir sürü haberler yapıldı. Suç duyurusunda bulundum. Savcılık haberi yapan kişinin ifadesini aldı. Türkiye'de davalar uzun sürüyor. Sonucunu hep beraber göreceğiz. Bugünkü gazetede de yine benim ağzımdan; 'duruşmaya gece gündüz büyük bir titizlikle çalıştım' şeklinde ifade kullanılmış. Ben kesinlikle böyle bir açıklama yapmadım. Ayrıca heyecandan dudağımın uçukladığı yazılmış, doğru değil."

Usta, duruşmanın kendisi için normal bir duruşma havasında geçtiğini, bundan sonra da aynı şekilde olacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious