Obama 20 yıllık kilisesinden ayrıldı

Obama 20 yıllık kilisesinden ayrıldı.11202
  • Giriş : 01.06.2008 / 08:29:00

ABD'deki Demokrat Parti'nin başkanlık yarışındaki adaylarından Senatör Barack Obama, 20 yıldan beri mensubu bulunduğu ABD'nin Chicago kentindeki Teslis Birleşik İsa Kilisesi ile yollarını ayırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Obama'nın, 20 yıldan beri üyesi bulunduğu kilisenin vaizi Rahip Jeremiah Wright'ın ABD'de büyük tartışmalara yol açan kışkırtıcı konuşmalarının ardından, yine aynı kiliseden Rahip Michael Pfleger'in de eleştirilere neden olan konuşması üzerine kiliseden ayrılma kararı aldığı bildirildi.

Obama'nın başkan adaylığı kampanyasında iletişimler direktörlüğü görevini yürüten Robert Gibbs, yaptığı açıklamada, Obama'nın kilise ile bağlarını kopardığına ilişkin mektubu kiliseye gönderdiğini belirtti.

Obam da yaptığı basın toplantısında, kiliseden ayrılma kararını almanın kendisi için kolay olmadığını belirterek, bu kararı üzüntü içinde aldığını söyledi.

''Ailemize yeni bir kilise bulacağımızdan şüpheliyim'' diyen Obama, bu kararın hem kilise hem de ailesi için doğru bir karar olduğunu bildiğini söyledi.

Rahip Michael Pfleger'in de misafir olarak kilisede yaptığı konuşmada, Obama'nın başkan adaylığı yarışındaki rakibi Hillary Rodham Clinton hakkında alaylı sözler sarf etmesi büyük eleştirilere neden olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious