Obama bu kez ABD'lileri kızdırdı

Obama bu kez ABD'lileri kızdırdı.7356
  • Giriş : 07.05.2009 / 22:41:00

Obama'nın, Ulusal İbadet Günü'nü, kendisinden önceki Başkan Bush'un gelenekselleştirdiği biçimde Beyaz Saray'da kutlamaması, Amerikalı muhafazakarların tepkisini çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Obama'nın Bush'un yaptığı gibi bu günü Beyaz Saray'da bir törenle kutlamayıp, yalnız başına ibadet edecek olmasına tepki duyanların başında ibadetin yaygınlaştırılması için çalışan muhafazakar Hristiyan bir örgüt olan ''Ulusal İbadet Günü Misyonu'' Başkanı Shirley Dobson geliyor.
Dobson, ''Obama yönetiminin tavrı bizi hayal kırıklığına uğrattı. Ülkemizin tarihindeki bu anda Başkanımızın da ibadetin önemini daha iyi anlamasını beklerdik'' dedi.

Eleştirele yanıt vermek de Obama'nın sözcüsü Robert Gibbs'e düştü. Gibbs, ''Obama, kişisel yaşamında olduğu gibi aile yaşamında da ibadetin oynadığı rolü anlamaktadır. Her gün yaptığı gibi, gözlerden uzak ibadet edecektir'' diye konuştu.

ABD'de Ulusal İbadet Günü Başkan Harry Truman döneminde, 1952'den beri kutlanıyor. Ulusal İbadet Günü, Mayıs ayının ilk perşembe günü Beyaz Saray'da olduğu gibi ABD genelinde kutlanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*