Obama da Beyaz Saray yasağına uyacak

Obama da Beyaz Saray yasağına uyacak.16696
  • Giriş : 07.12.2008 / 21:28:00

ABD'nin yeni başkanı Barack Obama, sigara içmenin yasak olduğu Beyaz Saray'da yaşamaya başladıktan sonra kurallara uyarak sigara içmeyeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

NBC televizyonundaki bir programa konuk olan Obama, Beyaz Saray'da sigara yasağı olduğunu hatırlatan sunucu Tom Brokaw'ın "Sigarayı bıraktınız mı?" sorusuna, önce "dolaylı" bir yanıt verdi.

Obama'nın gülümseyerek verdiği "Bıraktım" yanıtına karşılık Brokaw ısrar edince, yeni Başkan "Kendimi daha sağlıklı yapmak konusunda çok zorlu bir iş yaptım. Beyaz Saray'da (sigarayla ilgili) kuralların çiğnendiğini görmeyeceksiniz" diye konuştu.

Yaklaşık 20 yıldır sigara içtiği bilinen 47 yaşındaki Obama, başkanlık kampanyası sırasında da zaman zaman "nikotin sakızı" çiğnerken görüntülenmişti. Yeni Başkan'ın, çok sayıda sigara bırakma girişimi olduğu biliniyor.

Beyaz Saray'daki sigara yasağı, Obama'nın yeni Dışişleri Bakanı adayı eski "first lady" Hillary Clinton tarafından uygulamaya konulmuştu.

1974-77 yılları arasında görevi yürüten eski ABD Başkanı Gerald Ford, düzenli olarak sigara kullanan son Amerikan Başkanıydı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*