Obama: "Ekonomide iyileşme var."

Obama:
  • Giriş : 25.03.2009 / 19:39:00

ABD Başkanı Barack Hüseyin Obama, ekonomik iyileşmeye doğru bir ilerleme olduğunu ve zorluklara rağmen ABD'nin doğru yönde ilerlediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beyaz Saray'da bir basın toplantısı düzenleyen Obama, Amerikan dolarının halen güçlü olduğunu da savundu ve Çin'in, dünyanın yeni bir küresel para birimine ihtiyaç duyduğu görüşüne katılmadığını vurguladı.

Amerikan yönetiminde iki ayı aşkın bir süreyi geride bırakan Obama, ekonomik gidişat için de, ''bu bir sürat teknesi değil. Dönüşleri çabuk yapamayız'' diye konuştu.

Obama, yönetiminin ekonomik durgunluk ve eşi görülmemiş kredi kriziyle mücadelede gerekli adımları atmakta olduğu güvencesi de verdi ve ülkenin bugün artan satışlar ve istikrara kavuşan ev fiyatlarıyla, uzun zamandan beri ilk defa olumlu işaretler gördüğünü söyledi.

Buna karşın tam bir iyileşme için daha aylar gerektiğini belirten Obama, sabır gösterilmesini istedi. Bu arada Amerikan Senatosu, Gary Lockeun Ticaret Bakanlığına getirilmesini onayladı.Çinli bir göçmenin oğlu olan 59 yaşındaki Gary Locke, valilik de yapmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*