Obama havada tehlike atlattı

Obama havada tehlike atlattı.11202
  • Giriş : 07.07.2008 / 20:33:00

ABD'de seçim kampanyasını sürdüren Demokrat Parti'nin başkan adayı Barack Obama'yı taşıyan uçak, uçuş kontrolünde meydana gelen teknik sorun nedeniyle hesapta olmayan bir iniş yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ABD medyasındaki bilgilere göre, Charlotte kentine gitmek üzere Chicago'dan havalanan ve içinde gazetecilerin de bulunduğu MD-80 tipi uçak, sorundan dolayı önlem amacıyla St. Louis kenti havaalanına indi.

Kalkıştan yaklaşık bir saat sonra gazetecilerin yanına gelen Obama'nin sözcüsü Linda Douglass, uçağın küçük bir problemden dolayı St. Louis'e ineceğini bildirdi. Pilot da yaptığı anonsta, uçak burnunun yere göre açısını belirleyen mekanizmada teknik problem meydana geldiğini, sonra bunun giderildiğini, ancak her durumda emniyet için St. Louis'e inilmesinin uygun görüldüğünü söyledi.

Pilot, inişin normal olacağını belirttikten sonra ilgili sistemlerinin gözden geçirilmesi için uçağı St. Louis havaalanına indirdi.

ABD Federal Havacılık İdaresi sözcüsü Laura Brown, sorunu, "bir uçuş kontrol problemi" olarak nitelendirdi.

Uçuş sırasında gazete okuyan ve St. Louis'e inişten sonra kısa süre için gazetecilerin yanına gelen Obama, kaygılanıp kaygılanmadığının sorulması üzerine, başını "hayır" anlamında salladı ve "Herşey kontrol altında görünüyordu. Pilotlar ne yaptığını biliyordu" dedi. Obama, "bugün işleri biraz renklendirelim diye düşündüm" şeklinde şaka da yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*