Obama ile Clinton görüştü

Obama ile Clinton görüştü.11957
  • Giriş : 06.06.2008 / 07:56:00

ABD'de Demokrat Partinin başkan adaylığını garantileyen senatör Obama ile yarışta Obama'ya yenilen senator Hillary Clinton'ın, önseçimlerin sona ermesinin ardından ilk defa "partiyi birleştirecek tedbirleri görüşmek üzere" bir araya geldiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Obama ve Clinton'ın kampanyalarından yapılan açıklamalarda, "senatörler Clinton ve Obama, bu gece verimli bir toplantı yaparak, kasımdaki başkanlık seçiminde başarıya ulaşmak için yapılması gereken önemli işleri ele aldı" denildi, ancak içerik ve görüşmenin nerede olduğu gibi başka bilgiler verilmedi.

Toplantıda, Hillary'nin kasımdaki başkanlık seçimine Obama'nın yardımcısı olarak girmesi durumunun ele alınılıp alınmadığı öğrenilemedi.

Obama'nın üzerinde, Clinton'ı yardımcısı olarak alması konusunda baskı bulunurken, siyah senatörün buna pek istekli olmadığı haberleri medyada yer almıştı.

Obama'nın salı gecesi başkan adaylığı için gereken delege sayısına ulaşmasının ardından önce çekilmek istemeyen Clinton, daha sonra üzerinde yoğunlaşan baskılardan dolayı yarışı bırakmayı kabul etmişti. Clinton'ın bu yöndeki açıklamasını yarın yapması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious