Obama: Kürtaj bir cinayettir

Obama: Kürtaj bir cinayettir.7356
  • Giriş : 17.05.2009 / 23:32:00

ABD Başkanı Barack Obama, kürtaj yanlıları ve karşıtlarına ''açık kalplilik, açık fikirlilik ve taraf tutmama'' çağrısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Obama, ABD'nin kuzeyindeki Indiana eyaletindeki South Bend Notre Dame Katolik Üniversitesi'ndeki konuşmasında, ''Ancak kalplerimizi ve fikirlerimizi bizim gibi düşünemeyenlere ya da bizim inandıklarımıza inanmayanlara açtığımızda en azından bir uzlaşma zemini ihtimalini keşfederiz'' dedi.

Kürtaj yanlıları ile karşıtlarının görüşlerinin bir bakıma hiç uzlaşmayacakmış gibi göründüğünü, iki tarafın da kendi görüşlerini tutkuyla savunmaya ve önermeye devam edeceklerini belirten Obama, ''Bununla birlikte açık kalplilik, açık fikirlilik, taraf tutmamak, bu, Notre Dame'ın geleneğinde hep var olan bir yaşama biçimidir'' ifadesini kullandı.

Bu arada kürtaj karşıtlarının, üniversite kampüsünün girişinde gösteri yaptığı, polisin 19 kişiyi gözaltına aldığı belirtilirken, kürtaj karşıtı sloganlar atan 4 kişinin Obama'nın konuşmasını kesmeye çalıştığı bildirildi.
Aralarından biri Obama'ya doğru, ''Bebekleri öldürmeye son verin'', ''kürtaj cinayettir'' bağırırken, polisin 4 eylemciyi bina dışına çıkardığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*