Obama teknolojik devrim yapacak

Obama teknolojik devrim yapacak.16696
  • Giriş : 10.11.2008 / 17:30:00

ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray'da teknolojik devrim yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD'de faaliyet gösteren bir düşünce kuruluşu, ülkenin 44. başkanı seçilen Barack Obama'nın, teknolojiyi ve özellikle interneti etkin şekilde kullanarak Beyaz Saray'da "teknolojik devrim" yapacağını belirtti.

"Senatör Obama, teknolojinin bütün imkanlarından faydalanarak 21. yüzyıla yakışır ilk seçim kampanyasını yürüttü. İnterneti, destekçilerini örgütlemek ve modern siyasetin yeni savaş meydanında savaşmak için etkin şekilde kullandı" açıklamasında bulunan NDN adlı düşünce kuruluşunun başkanı Simon Rosenberg, bir zamanlar Başkan Franklin Roosevelt'in etkin iletişim için radyoyu kullandığı gibi Obama'nın da interneti kullanacağını söyledi.

Obama'nın seçim kampanyası süresince internet, gönüllülerin örgütlenmesi ve bağış toplanması gibi alanlarda kullanılmış ve Obama, bu konuda daha geleneksel yöntemleri tercih eden rakibi John McCain'e fark atmıştı.

Rosenberg, internet teknolojisinin kullanımının, sadece Obama ve Amerikan halkı arasındaki değil, ABD'nin dünyayla olan ilişkisini de değiştireceğini ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*