Obama'dan Ahmedinejad'a mesaj

Obama'dan Ahmedinejad'a mesaj.7964
  • Giriş : 08.11.2008 / 08:28:00

Obama'yı başkan seçildiği gün kutlayan İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'a cevap dün geldi. ABD'nin seçilmiş başkanı Obama bakın ne dedi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Göreve gelir gelmez ilk işinin ekonomiyi düzeltmek olduğunu söyleyen Obama Ahmedinejad konusundaki soruları da cevapladı.

ABD'nin 44'üncü başkanı seçilen Barack Obama ilk basın toplantısını düzenledi. Gazetecilerİran devriminden bu yana ilk kez bir başkana tebrik mesajı gönderdiğinin hatırlatılması üzerine Obama İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'la ilişkin görüşlerini şöyle açıkladı. şöyle konuştu:

AHMEDİNEJAD'A YANIT

''Mektuptan haberim var. Ahmedinejad'ın mektubunu değerlendireceğim. Mektubu değerlendirdikten sonra da gereken yanıtı vereceğim. İran'ın nükleer silah geliştirmesi kabul edilemez. Bu konuda uluslararası çabalar artırılmalı. İran'ın terörist örgütlere desteğine son verilmeli. .Ancak şunu kimse unutmasın, bu ülkenin bir tane başkanı var. Ben henüz ABD Başkanı değilim. 20 Ocak'ta yemin ettikten sonra olacağım.''

İran gazetesi 'Change' adıyla dağıtıldı

İran'ın reformcu gazetelerinden İtimad-ı Milli, dün Barack Obama'nın seçim kampanyalarında kullandığı "Change" (değişim) başlığıyla çıktı. Gazetede, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'ın mesajına yer verildi. Ahmedinecad mesajında, Amerikan halkının "değişim" talebini hayata geçirmesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*