Obama'dan Amerikalılara tavsiye

Obama'dan Amerikalılara tavsiye.16696
  • Giriş : 26.11.2008 / 21:02:00

ABD'nin yeni başkanı seçilen Barack Obama, Chicago'da ekonomik kriz ile ilgili yeni bir basın açıklaması yaptı. Obama Amerikalalılara tavsiyede bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Obama, ABD'de halkının daha önce de zor durumlarda kaldığına dikkat çekerek, "Daha önce de zor durumlarla karşı karşıya kaldık. Benim yönetimim bu durumu düzeltecek. 2 yılda 2.5 milyon istihdam yaratmaya çalışacağız. Uçuruma kapılmak istemiyoruz, insanların ekonomiden kendilerini geri çektiği ve daha çok iş kayıplarının olduğu bir döngüye girmek istemiyoruz.

Orta sınıf aileler için de durum aynı ama biz halen olağanüstü kaynaklara sahibiz. Belki durum çok iyi gözükmüyor olabilir ancak önümüzdeki 20-30
yıl içinde ekonomiyi rayına oturtacağız. Zor günleri birlikte aşacağız. İnsanlar bu Şükran Günü'nü alışveriş haftası gibi düşünmeli ve Noel için alışveriş yapmalı" diye konuştu.

Ekonominin düzeleceğini savunan Obama, "Ekonomi planına ilişkin daha önce de söylediğim gibi önümüzdeki aylarda bütün bunlar için çalışıp mevzuatı gerçekleştireceğiz. Ekonomiyi canlandırma planımız olacak. İnsanlar iş hayatına geri dönecek. Sağlık alanında ve okullara yatırım yapacağız" dedi.

İşe yaramayan kurtarma planlarının terk edilmesi gerektiğini belirten Obama, "Deneyimli isimleri taze fikirlerle bir araya getireceğiz. Buradaki değişim vizyonu her şeyden önce benden geliyor. Benim işim vizyon yaratmak ve daha sonra da ekibimin bunu uygulamaya koyduğundan emin olmak. Aslında mali sistemimizin etkin olması konusunda ne gerekiyorsa onu yapmamız gerekiyor.

Merkezi hükümet, hazine, bütün kurumlar ne gerekiyorsa onu yapmalı. Hazinenin en son ortaya koyduğu çalışmalar, öğrenci kredileri gibi
konular; olumlu gelişmeler bunlar. İnsanların ücretlerini alabilmelerini sağlamaya çalışacağım. Bunları yapabilirsek ekonomiyi rayına oturtmak daha kolay olacak" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*