Obama'dan FIFA'ya mektup

Obama'dan FIFA'ya mektup .7356
  • Giriş : 15.04.2009 / 16:18:00

ABD Başkanı Barack Obama, ülkesinin 2018 veya 2022 Dünya Kupalarına evsahibi adaylığına destek vermek için FIFA Başkanı Sepp Blatter'a mektup gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ABD Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre Obama, ABD'nin 2018 veya 2022 Dünya Kupalarına evsahibi adaylığı teklifi için Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Blatter'a mektup yazdı.

Obama mektubunda, ''Çocukken Jakarta'nın kirli yollarında Futbol oynardım. Futbol, civardaki bütün çocukları biraraya getirirdi. Baba olduğumda da kızlarımın Chicago'daki oyunlarında, aynı birlik ruhunun yaşadığını gördüm'' ifadelerini kullandı.

Mektubunda, futbolun gerçekten de tüm dünyaca sevilen bir spor dalı olduğuna dikkati çeten Obama, Dünya Kupasının, tüm dünyada dostluk ve arkadaşlık duygularını artırdığını belirtti.

ABD Başkanı, ABD'nin adaylık teklifinin, futbolun da ötesinde bir şey olduğunu, ülkesinin, ortak umutlar ve hayallerin kutlaması için tüm dünyayı davet ettiklerini kaydetti.

FIFA İcra Kurulu, söz konusu dünya kupalarının evsahiplerini, 2010 Aralık ayında açıklayacak. 1994 Dünya Kupası'na evsahipliği yapan ABD, 2022 Dünya Kupası için favori gösteriliyor. 2018 Dünya Kupası'nın favorileri arasında ise İngiltere ve ortak evsahipliği için başvuru yapan İspanya-Portekiz bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*