Obama'nın ayakkabıları özet gibi

Obama'nın ayakkabıları özet gibi.8831
  • Giriş : 24.10.2008 / 14:30:00

ABD'de gittikçe kızışan başkanlık yarışında Cumhuriyetçiler, savurganlıkla eleştirilirken, Demokrat Başkan Adayı Barack Obama'nın bu fotoğrafı yayınlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Palin'in 150 bin dolarlık gardırobunun olay olmasının ardından Demokrat aday Barack Obama'nın kampanya yönetimi, giyim kuşam masraflarının bizzat Obama tarafından ödendiğini açıkladı.

Hürriyet'in haberine göre; Palin'in harcamaları Cumhuriyetçi Parti Ulusal Komitesi tarafından yapılıyor. Obama'nın kampanya meydanlarında giydiği "Hartmarx" marka, ceketi iki düğmeli koyu lacivert takım elbise moda haline geldi. "Chicago Sun Times" gazetesi, tüketicilerin ısrarla aradığı Hartmarx elbiselerin bir "hit" olduğunu yazdı.

Obama, aynı ismin "Gold Trumpeter" koleksiyonundan, kısa bir süre önce, üçü gri ikisi lacivert beş takım satın almıştı. Hartmarx CEO'su Homi Patel, aynı takımdan dört adet kullandığını söyledi. Takımlar 1500 dolara satılıyor. Hartmarx 121 yıllık geçmişiyle ABD'nin en eski takım elbise üreticilerinden.

Ayakkabılarının altı delik

Cumhuriyetciler, savurganlıkla eleştirilirken, Demokrat Başkan Adayı Barack Obama'nın bu fotoğrafı yayınlandı. Fotoğrafta, Obama'nın her iki ayakkabısının tabanının da epey yıprandığı, ökçelerinin aşındığı gözleniyor.

DELİK ÇORAPLI DÜNYA BANKASI BAŞKANI VAKASI

Edirne'de cami ziyareti sırasında yırtık çorapları ile objektiflere yakalanan Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz de uzun süre dünya medyasını meşgul etmişti.

Neden delik çorapla gezdiği konusunda da çeşitli teoriler ortaya atılmıştı. Kimine göre Yahudi asıllı Wolfowitz, cimriliğinin kurbanı oldu. Kimine göre, çorapları kalitesizdi ve kolayca deliniyordu.

Bir başka teoriye göre ise tırnaklarındaki bir rahatsızlık nedeniyle çorapları çabucak deliniyordu. Ama sonuçta hiç kimse nedenini hala kesin olarak bilmiyor.

FRANSA BAŞBAKANI'NIN DELİK AYAKKABISI

Fransa Başbakan'ı Dominique de Villepin de 2005 yılında, Paris Havacılık Fuarı'nın kapanış törenlerinde delinmiş ayakkabıları ile herkesin dikkatini çekmişti.

Fransa'nın o günlerde yeni Başbakanı olan Villepin, bacak bacak üstüne atıp başına giydiği pilot şapkası ile gökyüzünde gösteri uçuşu yapan uçakları izlerken foto muhabirler de başbakanın delik ayakkabısını fotoğrafladılar.

Tüm foto muhabirlerinin ayaklarına yöneldiğini gören Dominique de Villepin ayakkabısının delindiğini fark edip ayaklarını indirmesine rağmen fotoğraflanmaktan kurtulamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*