Obama'nın en baba pişmanlık itirafı

Obama'nın en baba pişmanlık itirafı.13906
  • Giriş : 22.06.2009 / 11:20:00
  • Güncelleme : 22.06.2009 / 11:37:45

ABD Başkanı Barack Obama, mükemmel baba olmanın çok uzağında olduğunu ve baba olarak 'hatalar' yaptığını ve bu hatalardan pişmanlık duyduğunu itiraf etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçen yılki seçim kampanyası nedeniyle kızları büyürken önemli 'anları' kaçırdığını söyleyen Obama, "Bu asla tamamen telafi edemeyeceğim bir kayıptı" dedi.

ABD dergisinde bir yazı yazan Obama, diğer babalara da çocukları büyürken yanlarında olmaları çağrısı yaptı. Babası hayatında olmadığı için kendi çocukluğunda bunun acısını çektiğini söyleyen Obama, Babalar Günü dolayısıyla 10 yaşındaki kızı Malia ve 8 yaşındaki kızı Sasha'ya yazdığı açık mektupta, "Mükemmel olmayan bir baba olduğumu biliyorum. Hatalar yaptığımı biliyorum" dedi.

"Kampanya sırasında ailemin milyonlarca kilometre uzakta olduğunu, kızlarımın büyüdükleri o özel anları kaçırdığımı ve asla telafi edemeyeceğimi hissettiğim çok gün oldu. Bu asla tamamen üstesinden gelemeyeceğim bir kayıp" diye yazan Obama, annesi, büyükbabası ve büyükannesi tarafından büyütüldü.

Babasızlığın kendisine baba olmanın önemini öğrettiğini söyleyen Obama, "Bir adamın çocuklarına olan sorumluluğunu terk ettiğinde yarattığı boşluğu hiçbir hükümetin dolduramayacağini anladım" dedi.

Aileleri çocuklarının hayatlarını daha fazla paylaşmaları konusunda uyaran Obama, "Televizyonu kapatıp, çocuklarımızla konuşmalıyız, onları dinlemeliyiz ve anlamaya çalışmalıyız" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*