Obama'nın ilk 100 günlük planı

Obama'nın ilk 100 günlük planı.9955
  • Giriş : 07.11.2008 / 22:50:00

ABD'nin yeni başkanı Obama, seçildikten sonraki ilk basın toplantısını düzenledi. Obama görev aldıktan sonra ilk ele alacağı konuları açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İlk 100 gün içinde başkanlardan çalışma istenir siz neler yapacaksınız?

Ülkemizdeki orta sınıf aileler çalışmamızı bekliyorlar. Programımda belirttim bazı önlemler aldık. Geçiş dönemi danışmanlarım bu konuda çalışıyor. Şunu söyleyebilirim. Ciddi bir canlandırma paketi kabul edilecek. İstihdam üzerinde duracağız. İnsanların güvenine mal ve hizmet alımına katkıda bulunacaktır. Eyalet ve yerel yönetimlere desteklerde bulunacağız. Yapacağımız şeyleri biliyoruz. Bunlarda da başarılı olacağımıza inanıyoruz.

İran devriminden bu döneme kadar ilk kez bir İran devlet başkanı tebrik mesajı gönderdi. Suriye İran Libya gibi ülkelerle görüşmeler nasıl olacak.

Tebrik mesajından haberim vardır. İranın nükleer çalışması kabul edilemez. Bu konuda çaba gösterilmesi gerekir. Ahmedinejad tan gelen mesajı inceleyip ona göre cevap vereceğim. Bu konu çok çabuk halledilecek bir konu değildir. Ben 12 Ocak'a kadar başkan değilim. Ülkenin şu anda bir başkanı var.

Başkan Bush'un aldığı kararlar sizin düşüncelerine uygun değilse ne yapacaksınız

Bush beni davet etti. Beyaz Saray'da sohbet ettik. Başkan ve kongredeki liderler mevcut durumu değerlendiriyor. Ben geçişte bir sorun olacağı düşüncesinde değilim. Başka partiler için değil aynı parti içinde de görüş ayrılığı olabilir. Ancak herkesin şunda mutabakat olması lazım. ABD halkı iyi durumda değil. yardıma ihtiyacı var. Artık politikayı bir kenara bırakıp neyin işe yarayacağı konusunda mutabakata varması gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*