Obama'nın mesaisi başladı

Obama'nın mesaisi başladı.7964
  • Giriş : 07.11.2008 / 08:26:00

ABD'de yapılan başkanlık seçimlerinin galibi Barack Obama, Fransa Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy ve İsrail başbakanı Ehud Olmert ile birer telefon görüşmesi yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fransa Cumhurbaşkanlığı ofisinden konuya ilişkin yapılan açıklamada Obama ile Sarkozy arasında yapılan görüşmede iki liderin uluslararası konular ile dünyadaki mali kriz hakkında görüşmede bulunduğu bildirildi. Açıklamada 30 dakika kadar süren görüşmenin ''oldukça sıcak'' geçtiği ve iki liderin ''yakın gelecekte bir araya gelmek'' konusunda anlaştıkları belirtildi.

Öte yandan, İsrail Başbakanı Olmert de, ABD'nin 44 üncü başkanı seçilen Barak Obama ile telefon görüşmesi yaptı. Olmert'in ofisinden konuya ilişkin yapılan açıklamada ise iki liderin telefon görüşmesi sırasında Orta Doğu barış sürecinin ileriye götürülmesi gerektiği konusunda anlaştıkları bildirildi. Açıklamada, ''Her iki lider de barış sürecinin devam ettirilmesi ve bunu yaparken de İsrail'in güvenliğinin korunması gerektiğini dile getirdiler''ifadeleri yer aldı. Açıklamada, ayrıca Olmert ile Obama'nın ABD ve İsrail arasındaki uzun süreli dostluk, bu dostluğun muhafaza edilmesi ve güçlendirilmesi konusunu da ele aldıkları kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*