Obama'nın Türkiye programı

Obama'nın Türkiye programı.7356
  • Giriş : 05.04.2009 / 11:55:00

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ABD Başkanı Barack Obama'nın resmi ziyaret için bugün Türkiye'ye geleceği hatırlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye ziyareti çerçevesinde, ''yarım yüzyılı aşan bir süredir hayati konularda dayanışma içinde bulunmuş iki müttefik ve stratejik ortak olan Türkiye ve ABD arasındaki ikili ilişkiler'' ile ''her iki ülkenin esasen ortak gündeminde yer alan öncelikli bölgesel ve küresel meselelerin'' görüşüleceği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, ABD Başkanı Barack Obama'nın resmi ziyaret için bugün Türkiye'ye geleceği hatırlatıldı.

Ziyaret çerçevesinde ''yarım yüzyılı aşan bir süredir hayati konularda dayanışma içinde bulunmuş iki müttefik ve stratejik ortak olan Türkiye ve ABD arasındaki ikili ilişkilerin'' ele alınacağı belirtilen açıklamada, ''her iki ülkenin esasen ortak gündeminde yer alan öncelikli bölgesel ve küresel meselelerin de görüşüleceği'' belirtildi.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecek olan Obama'nın, TBMM'de grubu bulunan siyasi partilerin liderleriyle görüşeceği ve TBMM Genel Kurulu'na hitap edeceği kaydedildi.

ABD Başkanı Obama'nın Ankara'daki temaslarının ardından İstanbul'a geçeceği ve 7 Nisan Salı günü Türkiye'den ayrılacağı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*