Obama'ya 4 bin polis eşlik edecek

Obama'ya 4 bin polis eşlik edecek.7356
  • Giriş : 01.04.2009 / 09:22:00

Obama için Ankara'da 'en üst düzey koruma' önlemi uygulanacak. Obama için yaklaşık 4 bin polis görev yapacak. Esenboğa'daki karşılama...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Obama için Ankara'da 'en üst düzey koruma' önlemi uygulanacak. Obama için yaklaşık 4 bin polis görev yapacak. Esenboğa'daki karşılama töreninin ardından Obama, iki makam arabasından birine binecek. Bir helikopter de apronda hazır bekletilecek. Geçeceği yollar ve hassas noktalara özel tim konuşlandırılacak. Obama, kendi korumaları, Gül'ün koruma ekibi ve Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından üçlü koordinasyonla korunacak. Kalacağı Sheraton Oteli'nin 24 katlı kule binası tamamıyla Amerikalılara tahsis edilecek. Kuledeki 300'den fazla oda boşaltılacak. ABD'den bir süre önce getirilen Obama'nın kullanacağı özel eşyalar ve yiyecek-içecekler, Obama gelmeden önce otele yerleştirilecek.

TÜRK TATLILARI VE LOKUM YİYECEK

Obama, 24. kattaki 210 metrekarelik Kral Dairesi'nde kalacak. Sheraton Genel Müdür Yardımcısı Hasan Bozkurt, güvenlik kontrolleri yapmak üzere ABD'li heyetlerin bir ay öncesinden gelmeye başladıklarını söyledi. Halen ABD'lik güvenlik elemanlarının kaldığı otelde K9 köpekleriyle bomba araması yapıldı. Yiyecek konusunda özel bir istek gelmediğini belirten Bozkurt, "İkram olarak taze meyveler, yanında kuru meyveler koyacağız. Ayrıca lokumlar, Türk tatlıları, şarap, uluslararası içkiler de ikramlarımız arasında olacak" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*