Obamaya ihtar: Şarkımı kullanma

Obamaya ihtar: Şarkımı kullanma  	.21113
  • Giriş : 25.02.2008 / 08:23:00

Soul şarkıcısı Sam Moore, ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adaylığı için yarışan Barack Obama'dan, seçim kampanyalarında şarkısını kullanmayı bırakmalarını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şarkıcı Sam Moore, Barack Obama'nın seçim kampanyası sorumlularına bir mektup göndererek, bir zamanlar Sam and Dave ikili grubundayken söyledikleri ünlü şarkı ''Hold on, I'm Comin''i kullanmaktan vazgeçmelerini istediğini bildirdi.

Moore, şu anda ABD başkan adaylığı için Obama ya da başka birini desteklemediğini belirterek, ''Beni kimse aramadı, bir telgraf göndermedi, kimse birşey yapmadı'' dedi ve şarkısının izinsiz kullanılmasını kabalık olarak niteledi.

Şarkının, Obama'nın seçim kampanyası faaliyetlerinde düzenli olarak çalındığını ve kimi zaman da kampanyanın destekçilerinin sözleri ''Hold on, Obama Comin'' (Bekle, Obama geliyor) biçiminde değiştirdiğini belirten Moore, bunun da halka kendi siyasal görüşleri hakkında yanlış bir düşünce ilettiğini söyledi.

Moore'un, Obama'nın seçim kampanyası seçim sorumlularına gönderdiği mektupta, ''Benim oyum, oy sandığıyla benim aramda olan çok özel bir konu. Eğer (oy kullanmak) istersem de kimi destekleyeceğime karar verme hakkımı saklı tutmak istiyorum'' dediği belirtildi.

Obama'nın seçim kampanyası sözcüsü Tommy Vietor da yaptığı kısa açıklamada, Moore'un mektubunu aldıklarını ve bu şarkıyı bir daha kullanmayacaklarını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious