Obama'ya suikast girişimi iddiası

Obama'ya suikast girişimi iddiası.7964
  • Giriş : 11.02.2009 / 12:35:00

Obama'ya teslimatı olduğunu söyleyerek Capitol bölgesine girmek isteyen bir kamyon şoförünün aracında tüfek bulundu. Şüpheli hemen gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


ABD'nin başkenti Washington'da Capitol civarlarında Başkan Barack Obama'ya "teslimatı" bulunduğunu söyleyen bir kişi gözaltına alındı. Polis sözcüsü Kimberly Schneider, "Capitol'un bariyerlerine kamyonla gelen bir kişi bize Başkan Obama'ya teslimatı bulunduğunu söyledi" dedi. Schneider, sorgu üzerine aracında bir tüfek bulunduğunu itiraf eden kişinin hemen gözaltına alınarak karakola götürüldüğünü anlattı. Olay anında Başkan Barack Obama'nın başkanlık uçağı Air Force One'da bulunduğu belirtildi.

OBAMA SURİYE'YE UYGULANAN YAPTIRIMLARI KALDIRMAYA HAZIRLANIYOR

Yeni Amerikan Hükümeti Şam'a beni bir büyükelçi atayacak ve Bush yönetiminin politikalarını bir kenara bırakarak Suriye'nin terör ve nükleer faliyetleri geçmişine de bir sünger çekecek.

World Tribune haber sitesinin iddiasına göre Bush yönetimi politikalarının çoğunu terk etmeye hazırlanan Obama, Suriye ile de yeni bir sayfa açıyor. İddiaya göre Obama yönetimi, kısa bir zaman içinde başkent Şam'a bir büyükelçi atayacak ve Suriye'ye uygulanan tüm yaptırımları kaldıracak. Ayrıca Bush yönetiminin El Kaide'ye destek vermek ve Kuzey Kore ile ortaklaşa nükleer santral kurma iddialarına da bir sünger çekecek. Beyaz Saray'a çok yakın olan Amerikalı bir diplomat, "Bunlar çok kısa bir zaman içinde gerçekleşecek" diye konuştu.

Amerika 2005 yılında Lübnan Başbakanı Fefik Hariri suikasta uğradıktan sonra bu ülkedeki büyükelçisini geri çekmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*