Ocak ayından bu yana 70 terörist etkisiz hale getirildi

Ocak ayından bu yana 70 terörist etkisiz hale getirildi.6624
  • Giriş : 15.02.2008 / 12:05:00

Şırnak'ta terör örgütü PKK'nın etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan operasyon sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Operasyonlar Cudi Dağı'nda yoğunlaştırılırken, teröristlerin Türkiye'ye sızmalarına karşı Irak sınırında önlemler artırıldı.

Edinilen bilgiye göre, terör örgütü PKK'nın etkisiz hale getirilmesi amacıyla bir süredir Gabar, Kato Dağları, Bestler-Dereler mevkilerinde sürdürülen operasyonlar Cudi Dağı'nın Zedga bölgesinde yoğunlaştırıldı. Silopi'den komando birlikleri bölgeye sevk edildi.

Cudi Dağı'nda yoğunlaştırılan operasyonlara helikopterler de havadan destekte bulunuyor. Operasyonlarda, teröristlere ait çok sayıda sığınağın ortaya çıkarılarak imha edildiği bildirildi.

-TERÖRİST SIZMALARA KARŞI ÖNLEMLER ARTIRILDI-

Bölgedeki operasyonlar sürerken, Türkiye-Irak sınırındaki önlemler de
artırıldı.

PKK'lı teröristlerin Irak'ın kuzey kesiminden Türkiye'ye sızmalarını önlemek amacıyla Mehmetçik, Türkiye-Irak sınırının sıfır noktasındaki muhtemel geçiş güzergahlarında güvenlik önlemlerini üst seviyeye çıkardı.

-ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİSTLER-

Bu arada, sürdürülen operasyonlarda Şırnak'ta Ocak ayında 35'i sağ, 18'i teslim olan olmak üzere toplam 53, Şubat ayında da bugüne kadar 10'u ölü, 4'ü sağ, 3'ü teslim olmak üzere toplam 17 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Bu yılın ocak ayından bugüne kadar 21'i teslim olmak üzere toplam 70 terörist etkisiz hale getirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious