Öcalan, Avrupa’ya mesaj gönderiyor!

  • Giriş : 27.12.2006 / 00:00:00

İmralı Özel Tip Cezaevi’nde tutuklu bulunan terör örgütü lideri bebek katili Abdullah Öcalan, Roj TV’yi kullanarak Avrupa’ya ve Avrupa ülkelerindeki örgüt üyelerine mesaj gönderiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Öcalan, son olarak Roj TV aracılığıyla örgütün baharda tekrar terör eylemlerine başlayabileceğini mesajının iletti. Öcalan’ın bu sözleri İngilizce olarak Kürtçe, Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak yayınlandı.

Roj TV’nin yayınlarında ve daha sonra da kanalın internet sitesinden mesajlar veren Öcalan, terör örgütünün ilan ettiği sözde ateşkesin baharda sona ereceği sinyalini verdi.

Özellikle Avrupa’daki örgüt üyelerini hedef alan kanalın yayınlarında, Abdullah Öcalan’ın sözde ateşkesin bir süre daha devam etmesi gerektiği ancak baharda sona erdirilebileceği çağrısında bulunduğu görülüyor.

Kanalın internet sitesinde yer alan açıklamaların, sitenin Türkçe bölümünde bulunamazken İngilizce bölümde yayınlanması dikkat çekiyor.

Öte yandan Türkiye’nin kapatılması için girişimlerini sürdürdüğü Roj TV, yayınlarında Türkiye’yi bölünmüş gibi göstermeyi sürdürüyor.

Kanal, hava durumunu verirken hala Diyarbakır, Ağrı gibi illeri iç merkez, Ankara ve İstanbul’u ise Londra ve Paris gibi dış merkezler arasında gösteriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious