Öcalan avukatları aracılığıyla mesaj vermeyi sürdürüyor

Öcalan avukatları aracılığıyla mesaj vermeyi sürdürüyor.9148
  • Giriş : 12.01.2008 / 12:13:00
  • Güncelleme : 12.01.2008 / 12:31:34

Öcalan PKK'nın yediği darbenin faturasını Barzani ve Talabani'ye çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İmralı Adası’nda hükümlü olmasına rağmen avukatları aracılığıyla kamuoyuna mesaj vermeyi sürdüren teröristbaşı Abdullah Öcalan, son mesajında hem itiraflarda bulundu hem de DTP’yi eleştirdi.

Öcalan, terör örgütünün yayın organlarında yer alan mesajlarında, PKK’nın yediği ağır darbenin faturasını Iraklı Kürt liderler Celal Talabani ile Mesut Barzani’ye çıkardı.

Terörist başı Öcalan, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’nin “Kürtlere karşı” AKP hükümeti ile anlaşma yaptığını öne sürdü.

Öcalan, Talabani hakkında, “PKK’nin tasfiye edilmesini istediğini mi sanıyorsunuz? Aslında PKK’nın başı bugün Talabani’dir, Barzani’dir. Talabani benden daha pratik PKK lideridir” diye konuştu. Teröristbaşı, Cumhurbaşkanı Gül ile ABD Başkanı Bush’un görüşmesi ile ilgili olarak ise “tam bir uzlaşma” sağlandığını kaydetti.

DTP’YE: Ankara’DA DURMAYIN

PKK’nın giderek yok olmakta olduğunu gören teröristbaşı Öcalan, içinde bulunduğu panik havasıyla DTP’yi “çalışmamak” ve “derdini anlatamamakla” suçladı. Elebaşı Öcalan, DTP’liler için “Gerekirse beş gün Ankara’da kalın, geri kalan zamanda halk içine karışıp çalışın” mesajı verdi.

Akşam

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious