Öcalan: Beni boya zehirliyor

  • Giriş : 10.03.2007 / 00:00:00

Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan, zehirlenmeyler ilgili olarak avukatlarına yeni iddialarını anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan, zehirlendiğine ilişkin iddiaları yineledi. Öcalan, avukatlarıyla yaptığı görüşmede 'Heyette bir profesör ile iki doktor vardı. Heyette toksikolog yoktu. Oysa toksikolog gelseydi iyi olurdu ama gelmedi' dedi.

Gelen heyetin sadece numuneleri almak üzere geldiğini, numuneleri alıp gittiklerini kaydeden Öcalan, 'Heyette önemli olan bir profesördü. Kan, idrar ve saç örneğinden aldılar. Bulunduğum ortamdan, duvardan numuneler alınmadı. ' diye konuştu.

Tutulduğu odanın bir yıl önce boyandığını vurgulayan Teröristbaşı , zehirlenmenin duvar boyalarından kaynaklanmış olabileceğinin altını çizdi.

Öcalan açıklamasına şöyle devam etti:

' Pencere açıldığı zaman tam açılıyor ve oda birdenbire soğuyor. Pencereyi kapatınca da oda havasız kalıyor, odamdaki karbondioksit oranı çok fazlalaşıyor, oksijen azalıyor, nefessiz kalıyorum. Odamdaki klimayı çalıştıramıyorum.

Çalışmaması çalışmasından daha iyi, aniden içeriye vuuffff diye bir hava veriyor. Bu sıkıntılı ortamda bu hava beni daha da rahatsız ediyor. Önceki klima daha iyiydi, o bozulduktan sonra bunu verdiler. Bu son dönemlerde uyuyamama sorunu daha da fazlalaştı, uyku sorunu çekiyorum. Boğazımdaki o akıntı her zamanki gibi boğazımı yakıyor, dilimde damağımda yanma var. Vücudumda kaşıntı var.

Kafamın arka kısmında kaşıntı var, sürekli kaşınıyor. Diz ve diz altında kaşıntı ve deride beyaz, pul pul dökülme var. Kollarımda da kaşıntı ve deride dökülme var. Bir kulağımda da vıızzzzzzz gibi bir çınlama var. Yani bu çınlama sadece bir kulağımda var, diğerinde de olursa çok daha kötü olur, çıldırtacak boyuta gelir'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious