Öcalan hücresinde böyle yaşıyor!

Öcalan hücresinde böyle yaşıyor!.10656
  • Giriş : 30.06.2008 / 12:13:00
  • Güncelleme : 30.06.2008 / 12:13:12

Öcalan için adada 1000 personel çalışıyor, 24 saat 165 kamerayla korunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İmralı Adası’nda 9 yıldır tutuklu bulunan Abdullah Öcalan’ın hücresinde bile 7 güvenlik kamerası 24 saat kayıt yapıyor. Terörist örgütün liderine plastik catal bıçakla asker karavanası veriliyor

Kenya’da yakalandıktan sonra getirildiği İmralı Adası’nda ömür boyu hapis cezasına çarptırılan teröristbaşı Abdullah Öcalan, 165 kamera ile korunuyor. Kameraların 7’si, çevresi 6 metre yükseklikteki tel örgülerle çevrili bölümde Öcalan’ın tek başına kaldığı koğuşta bulunuyor.

Güvenlik kameralarıyla Öcalan’ın 24 saati kayıt altına alınıyor. 1999 yılının şubat ayından itibaren İmralı’da tutulan teröristbaşı Abdullah Öcalan, çok sıkı korunmasının yanısıra, çök özel güvenlik önlemleriyle de izleniyor. Kameraların bir bölümü, Öcalan’ın tek başına kaldığı ve çevresi 6 metre yükseklikteki tel örgülerle çevrili bölümdeki koğuşta bulunuyor. Öcalan’ın yatağından havalandırmaya çıktığı avluya, ziyaretçi bölümüne kadar her taraf, kameralarla kontrol altında tutuluyor,.

Karavanadan yiyor

Abdullah Öcalan’ın gelmesinden sonra yeniden düzenlenen İmralı Adası’ndaki cezaevinin çevresi 6 metre yükseklikteki tel örgülerle çevrildi ve elektronik sistem kuruldu. Çevreye de dönerek çalışan kemaralar yerleştirildi.

İmralı Adası’nda bordo bereliler, SAS komandoları, jandarma ve Adalet Bakanlığı personeli olmak üzere bine yakın personel bulunuyor. İmralı’da şehit yakınları görevlendirilmiyor. Öcalan’ın güvenliği için Gemlik, Mudanya ve İmralı Adası’nda, göz ve parmak izi tarama sistemi olan 3 X- Ray cihazı bulunuyor. Yiyecek ihtiyacı askerlere verilen karavanadan karşılanan Öcalan’a plastik kaşık ve çatal veriliyor.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious