'Öcalan niye lüks içinde yaşatılıyor?'

  • Giriş : 04.01.2007 / 00:00:00

Mustafa Yorulmaz, Saddam Hüseyin'in dünyanın gözü önünde asılmasının şehit ailelerini ağlattığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in idam edilmesine Zonguldak Şehit Aileleri de tepki gösterdi. Zonguldak Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, Saddam Hüseyin'in 147 kişinin ölümünden sorumlu tutularak idam edildiğini belirterek, "İnsan hakları sadece Türkiye'de mi var? Amerika'nın emriyle 147 insanı öldürdüğü gerekçesiyle bir ülkenin Devlet Başkanı'nı bayram günü, ezan vakti dünyanın gözü önünde asarak idam ettiler. Bir ülkenin devlet başkanını asanlar, 30 bin insanın katili, bebek katili Abdullah Öcalan'a ada tahsis ettiler. Lüks içinde yaşatıyorlar. Çocuklarımızın katili, buradan terör örgütünü yönetiyor. Amerika, bebek katilini astırmıyor" dedi.

Başkan Yorulmaz, Abdullah Öcalan asılana kadar tepkilerini sürdüreceklerini belirterek, "Bu zamana kadar sustuk, boyun eğdik. Bundan sonra susmayacağız. Bütün şehit aileleri Saddam Hüseyin asıldığı için ağlayarak, 'Bizim çocuklarımızın katili lüks içinde yaşıyor' diyorlar. Bebek katili idam edilinceye kadar peşini bırakmayacağız. Amerika emrettiği sürece bu siyasetçiler bir şey yapamaz. Cumhuriyeti kuranlar yeniden dünyaya gelse 'Biz size böyle bir ülke mi emanet ettik?" diyerek bu siyasetçileri asarlardı" diye konuştu.

Önümüzdeki günlerde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ'u, 81 dernek başkanı olarak ziyaret edeceklerini belirten Başkan Yorulmaz, "Bu ziyarette sorunlarımızı dile getireceğiz. Abdullah Öcalan'ın neden idam edilmediğini, lüks içinde yaşatıldığının cevaplarını arayacağız. Ziyaretten bir sonuç çıkmadığı takdirde eylem takvimi başlatacağız. İlk etapta Ankara'da büyük bir miting düzenleyeceğiz. Bu mitingler dalga dalga ülke geneline yayılacak" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious