Öcalan 'öldü' habeini yorumladı

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Öcalan, haberi ilginç ve düşündürücü olarak değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Terör örgütü PKK'ya yakınlığı ile bilinen www.firatnews.com adlı sitenin haberine göre PKK'nın elebaşısı Öcalan'ın avukatları İbrahim Bilmez ve Ömer Güneş, İmralı Özel Tip Kapalı Cezaevi'ne giderek müvekkilleri ile haftalık olağan görüşmelerini gerçekleştirdi.

Öcalan'ın sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen Avukat İbrahim Bilmez, sözkonusu söylentileri Öcalan'a aktardıklarını belirtti.

Öcalan'ın söylentileri "ilginç" olarak değerlendirdiğini dile getiren Bilmez, Öcalan'ın bu tür söylentilerin kimler tarafından yayıldığının araştırılmasını istediğini kaydetti.

2 aydır cezaevi yetkilileri tarafından el konulan radyonun teröristbaşına geri verildiğini anlatan Bilmez, "Müvekkilimiz, hakkında çıkan öldü şeklindeki söylentilere şaşırdı. Bunu kimlerin çıkarttığını sordu. Kendisi, 'Bunlar DTP'nin ateşkes çağrısından oluyorsa, ortamı germeye yarar. O yüzden düşündürücü' dedi. DTP ve aydınlar tarafından PKK'ya yapılan tek taraflı ateş çağrısına karşıt olan kesimler tarafından ortaya atılmış olabileceğini ve üzerinde düşünülmesi gerektiğine işaret etti. Sağlık durumunda herhangi bir sorun yok." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious