Öcalan'a destek için saçlarını kazıttılar

Öcalan'a destek için saçlarını kazıttılar.10656
  • Giriş : 02.08.2008 / 06:17:00
  • Güncelleme : 01.08.2008 / 23:26:54

Hakkari'de bir grup DTP'li Abdullah Öcalan'a destek için saçlarını kazıttı..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

HAKKARİ'de DTP il binasında bir araya gelen bir grup partili, İmralı Cezaevi'nde yatan çetebaşı Abdullah Öcalan'ın saçlarının kazıtıldığını iddia ederek, saç kazıma eylemi yaptı. DTP Hakkari İl Başkanı Hasan Güzel, "Geçmişten bu yana sayın Öcalan üzerindeki gerek zehirlenme, gerekse tecrit gibi antidemokratik uygulamalar devam etmektedir. Bunu protesto etmek için halkımız saçlarını kazımaktadır" dedi.

Altay Caddesi'ndeki DTP il binasında toplanan 50'e yakın partili, terör örgütü elebaşı Öçalan için `Sıfır numara traş' eyleminde bulundu. Berberler, bazı DTP'lilerin saçlarını sıfır numara traş etti. Protesto eyleminde de sık sık `Sayın Öcalan' sloganları atıldı. DTP Hakkari il Başkanı Hasan Güzel şunları söyledi:

"Bilindiği üzere son zamanlarda halkımız üzerinde yoğunlaşan bu yöntemli baskılar devam etmektedir. Aynı zamanda geçmişten bu yana sayın Öcalan üzerinde gerek zehirlenme, gerekse tecrit gibi anti- demokratik uygulamalar devam etmektedir. Bu tür uygulamaların halkımızı tahrikle karşı karşıya getirdiği ortadadır. Halkımız kesinlikle bu tür uygulamalara karşıdır. Bunu protesto etmek için halkımız bugün saçlarını kazımaktadır. Konudan haberdar olan herkes partimize gelip saçlarını kazıtıyor."

Saçlarını ilk kazıtan da DTP Hakkari Merkez İlçe Başkanı Fahri Kurt ve bazı parti yöneticileri oldu. Saç kazıtma eylemini bazı DTP'li kadınların da izlediği dikkat çekti.

Vatan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*