Öcalan'a göre asıl fırtına baharda

Öcalan'a göre asıl fırtına baharda.12001
  • Giriş : 29.11.2008 / 08:53:00

Terörist Abdullah Öcalan, bölgede şu an ayaklanmanın olduğunu, baharda bunun fırtınaya dönüşebileceği tehdidinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avukatlarıyla yaptığı haftalık görüşmesinde teröristbaşı, İmralı'da bir inşaat çalışmasının olduğunu söyledi. Silahların bırakılıp çözümün gelişmesi halinde her şeyin olabileceğini ileri süren Öcalan, 'üç beş kişinin İmralı'ya getirilmesiyle sorunun çözülmeyeceğini' savundu.

Adalet Bakanı ile Başbakan'a seslenen Öcalan, "Bu silahla Türkiye'nin vurulmasını değil kurtulmasını istiyorum. Bir çözüm projesi sunsunlar, adilce demokratik bir proje. O zaman Cumhuriyet kurtulur, toplum kurtulur, devlet kurtulur. Evet devlet diyorum, o zaman devlet kurtulur, bölgesel bir güç olur. Bunu yapmazlarsa fırtına olabilir. Şu an genel bir ayaklanma hali var. Bu durum baharla birlikte fırtınaya dönüşebilir. Bu tehdit değildir, bir tespittir. Üzülerek, endişelenerek dile getiriyorum ama gerçek bu" iddiasında bulundu.

'Gökçen'i vuralım' dedi

Öcalan, avukatlarıyla haftalık görüşmesinde PKK'nın kurucuları arasında yer alan MİT'çi Pilot Necati ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Pilot Necati'nin kendilerini ısrarla ses getirecek eylem yapmaları için teşvik ettiğini anlatan Öcalan, "Pilot Necati ısrarla bizi bazı eylemleri yapmaya teşvik ediyordu, ses getiren eylemlere yönlendirmeye çalışıyordu. Bize 'Sabiha Gökçen'i öldürelim' teklifinde bulundu, 'çok ses getirir' diyordu" dedi.

Öcalan, Pilot Necati'nin taleplerini reddettiğini belirttiği açıklamasında, Mahir Çayan'la ilgili olarak da şunları söyledi: "Çok ilginçtir, Mahir Çayan'ın yanında da İlyas Aydın isimli bir yüzbaşı vardı. Onları farklı eylemlere yönlendirdi, tasfiye oldular. Bizim yanımızda da Pilot Necati vardı, yüzbaşı veya üsteğmendi. Biz onun istediği eylemlere girmeseydik Çayanlar gibi olacaktı sonumuz"

Bugün

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*