Öcalan'dan Bahçeli'ye sürpriz destek

Öcalan'dan Bahçeli'ye sürpriz destek.48514
  • Giriş : 14.11.2008 / 23:47:00

Başbakan Erdoğan'ın 'Ya sev ya terket' polemiğinde MHP liderine bölücü başı Öcalan'dan destek geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan tutuklu bulunduğu İmralı cezaevinden avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada, Bahçeli ile Erdoğan arasında çıkan “Ya sav ya terk et” tartışmasında MHP liderine destek verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde Doğu ve Güney Doğu illerine yaptığı gezilerde sergilediği tavır nedeniyle, gelen tepkileri değerlendiren bölücü başı yazarların Erdoğan'a tepki göstermesini önemli bulduğunu söyledi. Yazarların bir şeylerin farkında olduğu için tepki gösterdiğini ifade eden Öcalan, Erdoğan söylemlerini tehlikeli bulduğunu, MHP'nin bile bunu fark ettiğini ileri sürdü. Öcalan avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Erdoğan'ın bu söylemi tabi ki çok tehlikeli. Ben MHP milliyetçiliğini biliyorum. Bu söylem Bahçeli öncesine ait. MHP bile, Türk Kürt halkının kardeşçe olmasa da bin yıldır birlikte yaşadıklarını biliyor. Bir çatışmanın ne sonuçlar yaratacağını görüyorlar. Erdoğan'ın söylemi onların milliyetçiliğini de aşan bir söylem."

“AK PARTİ BAŞ AŞAĞI İLERLİYOR”

Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün Belçika'da sarfettiği tartışma çıkaran sözlerine de değinen Öcalan şunları söyledi: 'Vecdi Gönül, bunları boşuna söylemiyor, bu onların kendi görüşü. Bunu nasıl yapacaklar? Güney'de oluşacak devletçik üzerinden yapacaklar, Kürtleri oraya sürmeyi planlıyorlar ama bu olmaz. Devletçikler kurup uluslar arası sermayenin çöplüğü yapacaklar. Tüm bu yaşananlar birer oyundur. Ancak Kürt halkının özgür iradesi, demokratlar, temiz ve dürüst insanlar bu oyunları boşa çıkardı. AKP iktidarı baş aşağı ilerliyor.'

DERDİ “TÜRKİYE'YMİŞ!”

Türkiye'nin elden gittiğini ve bunu engellemeye çalıştığını iddia eden PKK'nın ele başısı ÖDP lideri ufuk Uras'a da çağrıda bulundu: “Bırakalım Kürtleri, benim şu anki mücadelem tüm Türkiye halkları içindir. Türkiye elden gidiyor. Ben bunu önlemeye çalışıyorum. Sosyalist Demokrasi Partisi, Ufuk Uras ve ÖDP Türkiye'de demokratik bir ortamın gelişmesi için çalışmalılar"

TIMETURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*