Öcalan'dan gazeteci hakkında iddia

  • Giriş : 01.11.2008 / 06:00:00
  • Güncelleme : 01.11.2008 / 00:00:52

Abdullah Öcalan, hükümete yakın bir gazetecinin kendisi ile görüşmek istediğini öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avukatlarına açıklamalarda bulunan Öcalan, kendisi ile diyalog kurulması konusunda ısrarcı çağrılarda bulundu. Öcalan daha da ileri giderek kendisiyle görüşme yapılmasa bile DTP ile görüşülebileceğini ve kendisinin dolaylı olarak devreye girebileceğini söyledi.

Terör örgütüne yakınlığı ile bilinen yayın organlarında yer alan açıklamasında Abdullah Öcalan sürpriz bir iddia ortaya attı. Öcalan Yeni Şafak Gazetesi yazarı Fehmi Koru'nun kendisiyle biraraya gelmek istediğini öne sürdü.

Abdullah Öcalan, "Fehmi Koru gelip görüşmek istiyormuş. Benimle gelip burada görüşmek elbette ki uç bir fikir değildir." diye konuştu.

FEHMİ KORU: YOK ÖYLE BİR ŞEY

Abdullah Öcalan'ın 'Benimle görüşmek istiyormuş' dediği Yeni Şafak gazetesi yazarı Fehmi Koru iddialar hakkında kanaldhaber.com.tr'ye özel açıklamalarda bulundu. Koru kendisinin böyle bir görüşme talebinde bulunmadığını belirterek daha önce başka gazeteciler ile birlikte davet edildiğini ancak bu daveti bile kabul etmediğini söyledi.

Fehmi Koru, Abdullah Öcalan'ın iddialarına şöyle yanıt verdi;

"Hayır yok olmadı öyle bir şey. Beni çağırmışlardı, çok uzun yıllar önce pek çok başka gazeteci ile birlikte, ben ona da gitmedim. Ben o tip şeylerden kaçınan bir adamım. Yok böyle bir şey, doğru değil yani."

KANALDHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*