Öcalan'dan Gül'e: Malesef cesaretin yok

Öcalan'dan Gül'e: Malesef cesaretin yok.48514
  • Giriş : 07.06.2009 / 00:00:00
  • Güncelleme : 07.06.2009 / 00:04:49

Öcalan'ın Gül'e mektubu: Çözümden söz etmiştim. Sanırım Gül bunu anlamış. Ama Özal kadar cesareti yok.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Teröristbaşı Öcalan'dan tartışılacak açıklama: "Ben Cumhurbaşkanı Gül'e mektup yazmıştım. Çok açık bir şekilde olabilecekleri anlatmıştım. Çözümden söz etmiştim. Sanırım Gül bunu anlamış. Ama Özal kadar cesareti yok."

İmralı Cezaevi'nde tutuklu bulunan terörist Abdullah Öcalan, gündemdeki Kürt sorunu tartışmasıyla ilgili avukatlarına açıklamalarda bulundu.

Öcalan, PKK'ya yakın yayın organlarında yer alan açıklamalarında terör örgütünün ateşkes kararının 1 Eylül'e kadar süreceğini söyledi.

Özal kadar cesareti yok

Açıklamasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sorunla ilgili ılımlı sözlerine atıfta bulunan Öcalan, "Ben Cumhurbaşkanı Gül'e mektup yazmıştım. Çok açık bir şekilde olabilecekleri anlatmıştım. Çözümden söz etmiştim. Sanırım Gül bunu anlamış. Bugün konuştukları bunu anladığını gösteriyor. Ama Özal kadar cesareti yok." diye konuştu.

1 Eylül'e kadar herkes sorumlu davranır

PKK'nın ateşkes süresini 15 Temmuz'a kadar uzattığını söyleyen Öcalan, avukatlarına bu sürecin 1 Eylül'e kadar devam edeceğini söyledi. Öcalan, “Karar 15 Temmuz'a kadar uzatılmış. Bu muhtemelen 1 Eylül'e kadar devam eder. 1 Eylül'e kadar herkes sorumlu davranır." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*