Öcalan'ın bilgileri AB'ye gitmiyor

  • Giriş : 17.10.2006 / 00:00:00

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Abdullah Öcalan'ın sağlık durumuyla ilgili bilgilerin, Avrupa Birliği makamlarına fakslandığı iddialarının kesinlikle doğru olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM Genel Kurulu'nda, Fransa Meclisinde kabul edilen sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasa teklifiyle ilgili genel görüşme sürerken, Anavatan partisi Grubu adına söz alan Afyonkarahisar Milletvekili Reyhan Balandı, "Abdullah Öcalan'ın, tansiyon ve kan değerleri neden AB'ye fakslanmaktadır?" diye sordu.

Balandı'nın sorusunu yanıtlayan Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Balandı'nın sözlerini "Şehit anaları, yakınları ve hepimizi rahatsız edecek ifade geçti" diyerek yanıtladı. Çiçek, şunları kaydetti:

"İmralı'daki terörist başıyla ilgili her gün doktor muayenesinden geçtiği, özel bir muamele yapıldığı anlamına gelen, nabzının, tansiyonun AB makamlarına fakslandığı gibi bir ifade kullandı. Bu, kesinlikle doğru değildir. Türkiye'de cezaevi kuralları bellidir. Ankara cezaevinde, Kars cezaevinde, Edirne cezaevinde hangi kurallar ve yasalar uygulanıyorsa, o kişiyle ilgili olarak da hiçbir ayrıcalık söz konusu olmaksızın, aynı kurallar uygulanmaktadır. Aksine bir durum, zaman zaman basında çıkıyor. Bu, yüreği yaralı insanları ve hepimizi rahatsız ediyor. Bu bilgi yanlış bir bilgidir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious