Öcalan'ın sevgilisi Ayfer'i Almanya interpolü yakalamış

Öcalan'ın sevgilisi Ayfer'i Almanya interpolü yakalamış.11182
  • Giriş : 14.03.2008 / 08:25:00

Almanya'da tutuklanan Ayfer Kaya’nın Öcalan'ın sevgilisi ‘Rozerin’ kod adlı Ayfer Kaya olduğu kesinleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Almanya'da tutuklanan Ayfer Kaya’nın, Abdullah Öcalan Suriye’den çıktıktan sonra Yunanistan ve İtalya üzerinden Kenya’ya kaçışı sırasında kendisine tercümanlık yapan sevgilisi ‘Rozerin’ kod adlı Ayfer Kaya olduğu kesinleşti. Alman İnterpolü’nün Türk İnterpolüyle temasları üzerine, Ayfer Kaya’nın parmak izleri ve fotoğrafları Almanya’ya gönderildi. Almanya’da yapılan parmak izi tetkikinde, Türkiye’den gönderilen parmak izleriyle, yakalanan Ayfer Kaya’nın parmak izleri örtüştü. Alman Tranustein Bölge Mahkemesi, parmak izlerinin örtüşmesi üzerine Ayfer Kaya’yı tutukladı. Bavyera Eyalet Savcılığı’nca sorgulanan Ayfer Kaya’nın, ‘Ben sizin aradığınız Ayfer Kaya değilim’ diyerek kurtulmak istediği ortaya çıktı.

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ OLMUŞ

AYFER Kaya’nın Yunanistan’da Türkçe öğretmenliği yaptığı iddia edildi. star’ın ulaştığı bilgilere göre, Abdullah Öcalan’ın yakalanmasının ardından, örgüt tarafından suçlanan Ayfer Kaya, Öcalan’ın avukatlar aracılığıyla kendisini savunmasına karşın, PKK ile bağlantısını kopardı. Yunan gizli servisi ile bağlantıda olduğu suçlamasına maruz kalan Kaya, Yunanistan’da Türkçe dersleri verdi. Daha sonra Almanya ile çeşitli iş ilişkileri kuran Ayfer Kaya’nın Yunanistan ile Almanya arasında gidip geldiği iddia edildi.

FRANSA’DA OPERASYON

ÖTE yandan, geçtiğimiz günlerde Fransa’nın Nancy kentinde PKK’nın yeni Fransa sorumlusu olduğu ileri sürülen Adil Taşkın gözaltına alındı. Taşkın’ın, örgütün Rıza Altun’un ardından sözde Avrupa sorumluluğuna atanan Sabri Ok ile birlikte ‘sıradan bir yol kontrolü’ sırasında gözaltına alındığı, Ok serbest bırakılırken, Taşkın’ın tutuklandığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious