Öcalan'ın vekillerden ilginç isteği

  • Giriş : 17.01.2007 / 00:00:00

İmralı’da hapis cezasını çeken bölücübaşı Abdullah Öcalan, kendisini savunan avukatları aracılığıyla milletvekillerine mektup gönderdiği ileri sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Öcalan’ın mektubunda çeşitli iddialarda bulunduktan sonra “Karşılıklı birbirimizi affedelim. Karşılıklı yanlışlarımızı ortaya çıkarıp, itiraf edip, gerçekleri ortaya çıkaralım” dediği ileri sürüldü.

Bölücübaşı Öcalan’ın ağzından yazılan mektup ve savunmasını üstlenen ‘Asrın Hukuk Bürosu’ aracılığıyla milletvekillerine gönderildiği belirtilen mektupta, Kürt sorunun silahla çözülemeyeceği vurgulandı. Öcalan’ın mektubunda, PKK’lı teröristlerin yanı sıra askerlerin çatışmalarda şehit düşen askerlere de üzüldüğünü belirttiği ileri sürüldü.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘Türkiye’yi bütün Ortadoğu’ya model olabilecek farklı bir ülke haline getireceğiz’ sözüne büyük önem verdiğini söylediği belirtilen Öcalan mektupta milletvekillerine, aftan da söz etti. Öcalan’ın mektupta “Karşılıklı birbirimizi affedelim. Affetmek de değil, karşılıklı yanlışlarımızı ortaya çıkarıp, itiraf edip, gerçekleri ortaya çıkaralım. Uzlaşma ancak bu şekilde olur” dediği, bu konuda aydıların devreye girmesini önemsediğini belirttiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious