'Ocean's' çetesi Darfur için elele verdi

  • Giriş : 10.05.2007 / 00:00:00

George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon ve Don Cheadle ile yapımcı Jerry Weintraub, filmin promosyon çalışmalarının gelirini Darfur için oluşturulan fona aktaracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sinema sektörü yayın organı Variety'nin internet sitesinde yer alan habere göre, 'Ocean's Thirteen' ekibi, Darfur için oluşturulan 'Not On Our Watch' adlı fon için elele verdi.

Sudan'daki Darfur bölgesi için oluşturulan fona yardımcı olmak için güçbirliği yapan ekip, Weintraub başkanlığında çalışmalar yapacak.

Yapımcı Weintraub, 22 Mayıs'ta Cannes'da filmin dünya prömiyerinden iki gün önce yeni organizasyon için bir parti verecek.

Weintraub ile oyuncular, Haziran ayının başlarında da Las Vegas ve Chicago'daki prömiyerlerde buluşacak ve bu organizasyonların geliri de fona bağışlanacak.

Filmin Kuzey Amerika prömiyeri 5 Haziran'da Los Angeles'ta gerçekleştirilecek.

Aynı gün içinde, Weintraub, Clooney, Pitt ve Damon'ın, Grauman's Chinese Theater'ın girişine el ve ayak izleri çıkarılacak.

Warner Bros. şirketi yetkilileri, Weintraub'un burada el ve ayak izi yer alan ilk yapımcı olacağını kaydetti.

Ünlü yıldızlar, 6 Haziran'da da diğer başrol oyuncuları Ellen Barkin, Al Pacino ve Andy Garcia ile birlikte Cinevegas Film Festivali'nin açılışına katılacak.

Ekip, Las Vegas'ın ardından Chicago'ya geçerek 7 Haziran'da Vanity Fair tarafından gerçekleştirilecek yardım etkinliğine katılacak.

'Not on Our Watch' adlı organizasyon, Darfur bölgesindeki halka yardım etmeyi amaçlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious