Odasındaki 1 milyonu inkar etti!

Odasındaki 1 milyonu inkar etti!.13259
  • Giriş : 19.11.2008 / 10:47:00

Okyanus Operasyonu'nda gözaltına alınan Selçuk Ünv. Rektörü Süleyman Okudan yatak odasındaki kasadan çıkan 600 bin doları inkar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Konya polisinin gerçekleştirdiği Okyanus Operasyonu kapsamında gözaltına alınan Selçuk Üniversitesi Rektörü Süleyman Okudan, evindeki kasadan çıkan 600 bin doları soran gazetecilere, önce paranın kendine ait olduğunu söyledi ardından ikinci kez sorunun tekrarlanması üzerine "öyle bir şey yok" dedi.

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından pazartesi günü yapılan Okyanus Operasyonu'nda gözaltına alınan 33 zanlı sağlık kontrolünden geçirildi. Aralarında Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan'ın da bulunduğu şüpheliler çevik kuvvet otobüsleriyle Konya Numune Hastanesi'ne getirildi. Acil servis kapısından alınan şüpheliler ardından tekrar otobüslere bindirilerek sorgulanmak üzere kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Sağlık kontrolü tamamlandıktan sonra hastane çıkışında tansiyonu yükselen Rektör Süleyman Okudan tekrar kontrole alındı. Rektör Okudan, polis otobüsüne binişi sırasında, evinden çıktığı iddia edilen 600 bin doları soran gazetecilere, önce "O para benim kendi param" cevabını verdi daha sonra ise 'öyle bir şey yok. Ben onların sorduğu sorulara cevap veriyorum. Sizlerin sorularını daha sonra cevaplayacağım." şeklinde konuştu.

Konya ile birlikte 8 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda, çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve ihaleye fesat karıştırmakla suçlanan aralarında Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan'ın da bulunduğu 34 kişi gözaltına alınmıştı.

Öte yandan gözaltında tutulduğu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde kalp rahatsızlığı geçiren Numune Hastanesi Başhekim Op. Dr Rıza Sarıbabıçcı'nin tedavisi ise görev yaptığı hastanede devam ediyor. Başhekim'in sağlık durumunun iyiye doğru gittiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*