Ödemeler peşin!

  • Giriş : 03.10.2006 / 00:00:00

Çukurova Pamuk, Yerfıstığı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği, kuruma kütlü pamuk teslim eden ortaklarına peşin ödeme yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çukobirlik Yönetim Kurulu'nun, çiftçinin alın terinin karşılığını kurumadan verme kararlılığında olduğunu belirten Genel Müdür Fevzi Kılıç, "Artık ortağımız pamuğunu döktüğü gün parasını vereceğiz. Bu uygulama alım yapılan 36 kooperatifimizin tamamında geçerlidir " dedi.

İçerisinde bulunulan 2006-2007 kampanya döneminde şimdiye kadar kurum tarafından alınan pamuk bedellerinin birkaç günlük gecikmeyle ödendiğini ancak, finansman meselesini çözüme kavuşturdukları için bundan sonra peşin ödeme yapmaya başladıklarını kaydeden Çukobirlik Genel Müdürü Fevzi Kılıç yaptığı açıklamada, "Ortaklarımızın gönül rahatlığı ile kuruma pamuk getirip aynı gün bedelini almaları için tüm kooperatiflerimizde gereken altyapı çalışmalarını tamamladık. " diye konuştu.

Yeni kampanya döneminde bugüne kadar 17 milyon 823 bin 650 YTL tutarında 27 bin 421 ton kütlü pamuk alımı gerçekleştirdiklerini, bedelinin de tamamını ödediklerini hatırlatan Kılıç, açıklamasında şu görüşlere yer verdi; "Pamuğu şu anda kilogram başına 65 YKr. ön ödeme avansy vererek alıyoruz. Bu rakam kesin fiyat değil. Dış ve iç piyasalarda pamuk fiyatlarını sürekli takip ediyoruz. Yükselme olduğu takdirde, fiyat farkını kuruma ürün teslim eden ortaklarımıza mutlaka yansıtacağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious