Ödenmeyen borç cinayete neden oldu

Ödenmeyen borç cinayete neden oldu.7328
  • Giriş : 30.01.2008 / 15:31:00

Yeni açtığı ayakkabı imalathanesi için 30 bin Euro değerinde makine alan Murat G.'nin taksitlerini aksattığı için Şükrü İlkay K. tarafından teknik desteği kesti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yeni açtığı ayakkabı imalathanesi için 30 bin Euro değerinde makine alan Murat G.'nin taksitlerini aksattığı için Şükrü İlkay K. tarafından teknik desteği kesti. Bu nedenle iflas ettiğini ileri sürerek İlkay G.'yi öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Murat G. ile Hüseyin T. adliyeye sevk edildi.
İtalya malı ayakkabı üretim makinelerinin Türkiye distribütörü Şükrü İlkay K., Güngören Sanayi Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi üzerinde 34 EJ 8234 plakalı otomobilinin içinde ensesinden tek kurşunla vurularak öldürülmüş olarak bulundu. Soruşturmayı yürüten Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği polisleri, otomobil üzerinde parmak izi araması yaparak çevrede bulunan güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

Yapılan araştırmalardan sonra Murat G.(31)'nin, yeni bir ayakkabı imalathanesi açtığı ve İlkay K.'dan ayakkabı imalatında kullanılan 30 bin Euro değerinde bir makine aldığı tespit edildi. Murat G.'nin bir süre sonra vadeyle aldığı makinenin taksitlerini aksatmaya başlaması nedeniyle İlkay G.'nin, önce borcunu ödemesini söyleyerek bir bilgisayar programı ile ayarlanabilen makinenin teknik desteğini kestiği ileri sürüldü. Bunun üzerine Murat G.'nin, bu programı kırdırarak arıza yapan makineyi kendisinin tamir etmeye çalıştığı, ancak makinenin özel güvenlik sistemi nedeniyle kendini korumak için kilitlendiği iddia edildi.

Makinenin tamamen çalışmaz hale gelmesiyle işlerinin bozulduğunu ve iflas ettiğini gerekçe gösteren Murat G.'nin, 20 Ağustos 2007 tarihinde konuşmak için Şükrü İlkay G.'nin otomobiline bindiği ve bu sırada ensesine tek kurşun sıkarak öldürüp olay yerinden kaçtığı öne sürüldü.

Cinayet Büro polisleri yaklaşık 5 aylık araştırmadan sonra, zanlı olarak belirledikleri Murat G. ile cinayet sırasında kendisini otomobilde beklediği ve cinayetin ardından birlikte kaçtıkları ileri sürülen Hüseyin T.(41)'yi yakaladı. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde gözaltında bulunan Murat G.'nin susma hakkını kullanarak ifade vermediği öğrenildi. Hüseyin T.'nin ise cinayetle ilgili bir bilgisinin olmadığını söylediği öğrenildi. İfadeleri ve işlemleri tamamlanan iki zanlı, adliyeye sevk edildi.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious