ÖDP lideri Ufuk Uras, CHP'li Önder Sav'a tepki gösterdi

ÖDP lideri Ufuk Uras, CHP'li Önder Sav'a tepki gösterdi.10039
  • Giriş : 02.05.2008 / 00:08:00
  • Güncelleme : 01.06.2008 / 23:56:02

ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras: "Genel sekreterinin kim olduğunu söyle, sana kim olduğunu söyliyeyim"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bursa'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Uras, CHP'nin solla, emekle, demokrasiyle bir ilgisinin kalmadığını söyledi. ÖDP'nin 'kocakulak kampanyısı''nı başlatarak bazı partilerin, gazetelerin dinlenmesini ele alan, hukuk mücadelesi başlatan ilk parti olduğunu belirten Uras, kendilerini dikkate almadıklarını kaydetti. Uras, şöyle konuştu: "Evimizi, binalarımızı, telefonlarımızı dinleyeceklerine sözümüzü dinlemeyi tercih etselerdi zaten bu sorunlar olmazdı. ÖDP'nin, solun sözünü dinleselerdi memleket bu hale gelmezdi. 'Genel sekretirinin kim olduğunu söyle, sana kim olduğunu söyliyeyim' diye bir laf varmı bilmiyorum ama iktidarı ve muhalefetiyle son derece tuhaf bir durumla karşı karşıyayız''

Önder Sav'ın Peygamber Efendimiz (SAV)'e hakaret içeren sözleriyle ilgili olarak ise Uras, "Biz kültürel ırkçılığa varan yaklaşımları benimsemeyiz. Herkes inancını özgürce yaşamalıdır. Bunlar, alay konusu, hiciv konusu yapılmamalı'' yorumunu yaptı.

"UMARIM TUNCAY ÖZKAN PARTİSİNİ DE SATMAZ"

Tuncay Özkan'ın, parti kurma çalışmaları ile ilgilide değerlenirmede bulunan Uras, "Umarım orda da televizyon kanalı gibi alım-satım olmaz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious