ÖDP şok istifalarla sarsılıyor

  • Giriş : 27.06.2009 / 15:11:00

ÖDP genel başkanlığından istifa eden Ufuk Uras'a destek amacıyla aralarında il başkanı ve 7 ilçe başkanının da bulunduğu 302 kişi partiden istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Genel başkanlıktan istifa eden Ufuk Uras'ın ardından Ordu teşkilatında da 302 kişi de partiden ayrıldıklarını açıkladı. ÖDP İl Başkanı Vedat Şensoy, Merkez İlçe Başkanı Bahattin Kılıç, Aybastı ilçe başkanı Sırrı Yumbul, Fatsa İlçe Başkanı Naci Sönmez, Ünye İlçe Başkanı Ali Karakaş, Kumru İlçe Başkanı Şemsettin Yeşilyurt, Kabataş İlçe Başkanı Erdoğan Kaya, Gülyalı İlçe Başkanı H. Ahmet Aksoy, bu teşkilatların yönetim kurulu ve disiplin kurulu üyelerinin de aralarında bulunduğu grup Öğretmenevi'nde düzenledikleri basın açıklamasında, 'solu yenilemek' için istifa ettiklerini açıkladı.

İstifa edenler adına açıklama yapan ÖDP İl Başkanı Vedat Şensoy, "Biz özgürlükçü solcular adına yola koyulmuştuk. Sol ve sosyalist hareketin bütün olumlu mirasının ve ÖDP'nin deneyimlerinin hakkını bu süreçte vereceğiz. Türkiye'nin bütün ezilen, sömürülen, baskı ve şiddet gören, kimliği, inancı ve kültürü kuşatılan toplumsal dinamikleriyle kucaklaşmak için üzerimize düşeni yapacağız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*