ÖDP'de istifa depremi büyüyor

ÖDP'de istifa depremi büyüyor.14315
  • Giriş : 17.06.2009 / 16:20:00

ÖDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras'ın partiden istifa ettiğini açıklamasının ardından ÖDP İzmir İl Başkanı İbrahim Akın, 300'den fazla partiliyle ÖDP'den ayrıldıklarını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İbrahim Akın, yaptığı yazılı açıklamada, ÖDP'de yıllardır mücadele ettiklerini, partinin politik birikimlerinin oluşmasına katkıda bulunduklarını belirtti.

Bu amaçlarını ÖDP içinde kalarak hayata geçiremeyeceklerini düşündüklerini ifade eden Akın, şunları kaydetti:

''300'den fazla arkadaşımızla toplu halde partiden ayrılıyoruz. ÖDP bugünkü yapısıyla kuruluş felsefesinden vazgeçmiştir. Bu nedenle aslında biz ÖDP'den değil ÖDP bizden ayrılmıştır. Bugünden itibaren Özgürlükçü Sol Hareket'i (ÖSH) kitleselleştirmek ve güçlü bir sol seçenek yaratmak için çalışmalara başlıyoruz. Son zamanlarda basında çıkan haberlerde, ÖSH'nin SHP ve 10 Aralık Hareketi ile birlikte hareket ettiği yer almaktadır. ÖSH'nin SHP, 10 Aralık Hareketi gibi var olan oluşumlarla organik ilişkisi ve birlik projesi yoktur. Biz kapitalist ve emperyalist saldırılar karşısında mücadelenin gerçek dinamikleri üzerine oturmuş birliktelikler üzerinden etkili bir sol merkez oluşacağını düşünüyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*