ODTÜ Rektörü'den Gökçek'e büyük suçlama

ODTÜ Rektörü'den Gökçek'e büyük suçlama.12742
  • Giriş : 23.07.2008 / 02:24:00
  • Güncelleme : 22.07.2008 / 23:05:47

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ural Akbulut'tan, Melih Gökçek'e büyük suçlama...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ural Akbulut, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in asıl amacının Eymir'i almak olduğunun ortaya çıktığını iddia ederek, "Eymir'i alamazsın. Alsan da çivi çakamazsın. Orası sit alanı" dedi.

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ural Akbulut, Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ı makamında ziyaret ederek, ODTÜ'de kaçak olduğu iddia edilen yapıların imar planı düzenlemelerine ilişkin değerlendirme toplantısı yaptı.

Akbulut, toplantı öncesi düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, ODTÜ'deki binalarda sorun olmadığını öne sürerek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in farklı düşüncelerle hareket ettiğini ve asıl niyetinin ortaya çıktığını savundu.

ODTÜ'de bulunan Eymir Gölü'nün 50 yıldır halka açık olduğunu ifade eden Akbulut, tüm vatandaşların yürüyüş yapmak için serbestçe girebildiğini, araçla giriş yapmak için ODTÜ'ten kart çıkarmak gerektiğini söyledi.

Siyasete girmeyi düşünmediğini ve hiç bir parti lideriyle bu bağlamda görüşmediğini ifade eden Akbulut, "Ben bir rektör ve bilim adamıyım. Bu tartışmalardaki amacımın siyaset olduğu yönündeki görüşler yanlıştır" dedi.

Gökçek'in, Çayyolu'nda bazı orman arazilerine usulsüz şekilde bina, Gölbaşı'nda da kaldırımlara villalar yaptığını öne süren Akbulut, "Gökçek aynı şeyi şimdi de gözünü diktiği Eymir'de gerçekleştirmek istiyor" dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ruh sağlığının yerinde olmadığını iddia ederek, "Kendisini en kısa sürede sağlık muayenesine davet ediyorum" dedi.

Eryılmaz, Gökçek'in yaptığı her işin altında rant ve usulsüzlük yattığını iddia ederek, "Gökçek 'yeşil' gördü mü (ben buraya nasıl inşaat yaparım?) düşüncesiyle hareket eder. Biz şimdi rektörümüzle birlikte, ODTÜ arazisinin 1/5000'lik planlarına ilişkin çalışma yaparak, bölgenin yasal hale gelmesine yönelik formaliteleri tamamlayacağız" dedi.

Geçen yıl ODTÜ'de ormanlık alanda çıkan yangının Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bildirilmesine rağmen, yangının ODTÜ ormanında çıkması nedeniyle ve "araçlar çizilir" gerekçesiyle itfaiye araçlarının müdahale etmediğini öne süren Eryılmaz, Çankaya Belediyesi'nin araçlarının yangını söndürdüğünü öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*