ODTÜ'de karşıt görüşlü öğrenciler çatıştı

ODTÜ'de karşıt görüşlü öğrenciler çatıştı.9728
  • Giriş : 19.03.2009 / 08:49:00

ODTÜ'de karşıt görüşlü öğrenciler arasında stand kavgayı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ), öğrenciler arasında stand kavgası nedeniyle başlayan çatışmaya jandarma müdahale etti. Yatıştırılan olaylardan sonra uyarılara rağmen dağılmayan öğrenciler, biber gazı ve tazyikli suyla dağıtıldı. Bazı öğrencilerin yaralandığı olay nedeniyle ODTÜ'nün 100. Yıl Kapısı'ndan girişler bir süre yasaklandı.

Edinilen bilgiye göre, ODTÜ'de bir grup öğrencinin karşıt grubun standını dağıtması üzerine başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Olayların büyümesi üzerine ODTÜ'ye takviye jandarma ekipleri çağrıldı. Olaylar nedeniyle iki öğrencinin gözaltına alındığı bildirildi. Akşam saatlerinde yaşanan olaydan sonra eylem yapan öğrenciler, jandarmanın dağılmaları uyarılarına taş atarak karşılık verdi. Jandarmanın müdahalesi sırasında bazı öğrencilerin çeşitli yerlerinden yaralandığı öğrenildi.
Jandarma ekiplerinin olayları yatıştırmak için öğrencilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale ettiği bildirildi. Çatışmaların sona ermesiyle birlikte 30 kişilik öğrenci grubunun standlarının önünde bir süre beklediği kaydedildi. 100. Yıl Kapısı yakınında meydana gelen olaylar nedeniyle bu kapıdan araç girişi bir süre yasaklandı. Araçlarıyla ODTÜ'ye girmek isteyen öğrenci ve öğretim görevlileri güvenlik tarafından geri çevrildi. Aracıyla ODTÜ'ye girmek isteyenlerin girişlerini ana kapıdan yapabilecekleri belirtildi.

ODTÜ'de durumun normale döndüğü, jandarma ekiplerinin ise olay yerinden ayrıldığı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*