ODTÜ'LÜ dağcının evinde yas var

  • Giriş : 03.01.2007 / 00:00:00

Niğde Aladağlar'da dün tipi nedeniyle mahsur kalan ve arkadaşı Utku Kocabıyık ile donarak ölen Bürkan Yüksel'in evinde yas var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ODTÜ İnşaat Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Bürkan Yüksel'in (21) Adapazarı Turan Caddesindeki evinde ölüm haberini alan babası Ömer Yüksel, ''Keşke dağcılığı bırakması için daha ısrarcı olsaydım'' dedi.

Baba Yüksel AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun yaptıkları son telefon görüşmesinde, bayramda bir günlük bir tırmanışı olduğunu, bayramın 4. günü görüşeceklerini söylediğini kaydetti. Haberi bu sabah aldığını belirten Baba Yüksel, şunları söyledi:

''Acı haberi bu sabah aldım. Olayın Kurban Bayramı'nda yaşanması bizde ayrı bir üzüntü yarattı. Daha önce de dağcılıkla uğraşıyordu. Tırmanışlar yapıyordu. Son çıkışları da üniversitenin bir organizasyonuydu. Bana dağa çıkmadan bir gün önce yani arefe gününden bir gün önce telefon açtı. Bana, (Baba ben gidiyorum. Bir günlük bir işimiz var. Bayramın dördüncü günü görüşeceğiz seninle) dedi. Fakat bu üzücü olay meydana geldi. Aslında ben dağcılık yapmasına karşıydım. Fakat çok başarılı bir öğrenciydi, kırılmasını da istemiyordum. O şekilde iki arada bir derede işi devam ettirdi. Keşke çok ısrar edip göndermeseydim. Ama sonuçta Allah'ın takdiri. Çok üzgünüm çok seviyordum oğlumu. ODTÜ'de İnşaat Bölümü'nde okuyordu. Bu sene son sınıfa geçecekti. Olayın bir çığ düşmesi sonucu olduğunu duyduk.''

Yüksel, oğlunun cenaze töreninin perşembe günü Adapazarı'nda yapılacağını da sözlerine ekledi.

Demirkazık Dağı'na tırmanırken tipi nedeniyle mahsur kalan Utku Kocabıyık ve Bürkan Yüksel donarak ölmüş, Hüseyin Kapıkaya, Tolga Uzun, Ece Saroğlu ve Şaziye Denizoğuz'a ise sağ olarak ulaşılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious