Ödüllü yönetmene maganda dayağı

  • Giriş : 09.02.2007 / 00:00:00

Altın Portakal'da geçen yıl "en iyi görüntü yönetmeni" ödülünü alan Soykut Turan, trafik magandaları tarafından öldüresiye dövüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Altın Portakal'da, 2006 yılının en çok konuşulan filmi "Takva"yla "en iyi görüntü yönetmeni" ödülünü alan Turan, dün gece saat 00.30 sıralarında reklam filmi çekiminin ardından 34 VG 0634 plakalı cipiyle Acarkent'teki evine gitmek üzere yola çıktı. Acarkent'e birkaç kilometre kala Turan'ın aracını bir kamyon solladı. Turan bir süre takip ettiği kamyonu geçti. Turan'ın kendisini geçmesine sinirlenen kamyon şoförü ise, Turan'ın aracını sıkıştırmaya başladı. Peşinden ayrılmayan ve kendini ezmeye çalışan kamyondan kurtulmak isteyen Turan, aracıyla yol kenarındaki bir benzin istasyonuna girdi. Kamyon şoförü de Turan'ı takip etti.

İstasyonda yakaladılar
Yoldaki kovalamaca istasyonda da sürdü. İki araç görevlilerin şaşkın bakışları arasında benzin pompalarının arasında 3 tur attı. Turan'ın aracı pompaların kenarındaki demir korkuluğa çarptı. Çarpmanın etkisiyle cipin ön tekerleklerinden biri patladı. Hareketsiz kalan otomobilden inen Turan, 7 kişinin saldırısına uğradı. Ellerindeki sopa ve demir cisimlerle Turan'ı öldüresiye döven saldırganlar kaçtı.

İki saldırgan yakalandı
Çenesinde, alnında ve göz tabanında kırıklar oluşan Turan, Amerikan Hastanesi'ne kaldırıldı. Hayati tehlikeyi atlatan Turan'ın gözünden ameliyat olacağı bildirildi. Olayın ardından kaçan saldırganlardan ikisi verilen eşkal, doğrultusunda jandarma ekiplerince yakalanak gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious