Ödülü kazandığı gün sigara içince 6 bin YTL'den oldu

  • Giriş : 29.05.2006 / 00:00:00

Sağlık Bakanlığı ve Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce düzenlenen sigarayı bırakma kampanyasında 6 bin YTL'lik para ödülü Aydın'a çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkı Gül, davetli olarak katıldığı Aydın Devlet Hastanesi sigara bırakma polikliniği açılışında tekrar sigara içmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Açılış programına katılan Aydın Valisi Mustafa Malay, Gül'ü teselli edip sigaranın zararının bir daha anlaşıldığını belirterek bundan sonra bırakmasını istedi.

Hakkı Gül, burada yaptığı konuşmada ASTİM Organize Sanayi Bölgesi'nde bir fabrikada işçi olarak çalıştığını söyledi.

Uzun yıllardan beri sigara içtiğini ifade eden Gül, "Kampanyanın başlamasının ardından müracaat etmeyi düşündüm. Katılma amacım hem sigarayı bırakmak hem de para ödülünü almaktı. Sürenin dolmasına kadar zorda olsa sigara içmemeyi başardım. Bir gün İl Sağlık Müdürü Mehmet Çobanoğlu beni telefonla arayarak para ödülünün bana çıktığını söyledi. Kazanmanın verdiği mutlulukla kendime engel olamadım ve tekrar sigara içtim. Ödülü almadan önce yapılan kontrollerde sigara içtiğim anlaşıldı ve 6 bin YTL'den mahrum kaldım." dedi.

Büyük para ödülünü kaybetmenin kendisini çok üzdüğünü belirten Hakkı Gül, "Yarışmayı ve ödülü kaybettiğimi öğrenir öğrenmez sigara içmeyi bıraktım. Ve o günden sonra bir daha içmedim ve içmeyi de düşünmüyorum. Yaptığım yanlıştan ötürü büyük üzüntü içerisindeyim. Benim düştüğüm durumun örnek olarak başkalarına ders olmasını istiyorum." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious