Off-road tutkunları yaylada mahsur kaldı

Off-road tutkunları yaylada mahsur kaldı .19033
  • Giriş : 31.12.2007 / 09:09:00

Sakarya'da arazi araçlarıyla doğa gezisine çıkan off - road tutkunu 8 kişi, araçlarının kara saplanması sonucu 6 saat süreyle yaylada mahsur kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Adapazarı'nda off-road tutkunu Ferruh Çelebi (37), Ali Penver (24), Seyfi Dere (24), Orhan Engin (34), Özer Engin (37), Müfit Ayaz (41), Salim Çelik (35) ve Şenol Şengül (37), 4 arazi aracıyla doğa gezisine çıktı. Dokurcun ve Göynük'ü gezen 8 kişilik ekip, Taraklı ilçesinde karla kaplı Karagöl Yaylası'nı kullanarak Geyve ilçesine inmek istedi. Birbirlerini takip eden 4 araç, Kirpiyan Yaylası mevkiinde kara saplandı. Tüm çabalarına karşın araçlarını kurtaramayan off- roadcılar, cep telefonları çekmediğinden yardım talebinde bulunamadı. Havanın da kararmasının ardından yön bulmakta zorlanan ekip üyeleri, telefonların çektiği bir nokta bulmak için saatlerce yürüdü. Cep telefonuyla jandarmaya mahsur kaldıklarını bildiren off-roadcılar, yakınlarından araçlarını çekebilmeleri için bir traktör bulmalarını istedi. Ekip üyeleri araçlarının yanında ateş yakarak ısınmaya çalışırken, jandarma da konuyu Sakarya Sivil Savunma Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Birliği ile 112 Hızır Acil Servis'e iletti. Bu sırada mahsur kalanların yakınları ise yakın bir köyden traktör alarak ekip üyelerinin yanına gitti. Jandarma ve 112 ekibi ise yaşanabilecek bir olumsuzluğa karşı Geyve ilçesi Sepçe köyünde hazır bekledi. Sivil savunma ekipleri ise ilçe jandarmada konuşlandırıldı.

Yaklaşık 6 saat süreyle yaylada mahsur kalan off-roadcılar, araçlarından üçü traktör yardımıyla çıkartıldıktan sonra 03:30'da ilçeye indi. Kurtarılamayan 1 araç ise yaylada bırakıldı.

Geyve ilçe Jandarma Komutanlığı'na gelen 8 kişi, 112 ekibi tarafından sağlık kontrolünden geçirildi. Kalp rahatsızlığı bulunan 1 kişi ise Geyve Devlet Hastanesi'nde muayene edildi. Off-roadçılar ifadelerine başvurulmasının ardından evlerine gönderildi.

Spor amaçlı geziye çıktıklarını söyleyen Ferruh Çelebi, araçların 1 metreyi bulan karda saplandığını ve bu nedenle mahsur kaldıklarını belirtti. Çelebi: "Dokurcun beldesi üzerinden Bolu'nun Göynük ilçesine geçtik. Buradan ise Taraklı'ya geldik. Yayla yolunu kullanarak Geyve ilçesine inmek istedik. Ancak araçlarımız kara saplanınca 6 saat mahsur kaldık. Sağolsun bir köylü traktörüyle araçlarımızı çıkardı." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious